T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SELÇUKLU - SELÇUKLU ÜMİDE-GÜLER ATSÜREN ANAOKULU

Haberler

Haz

Okulumuz EKO-OKUL Projesi kapsamında Yeşil Bayrak ödülünü almaya hak kazanmıştır.

May

Okulumuz Güneş Sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri Sıddıka Yılmaz mentörlüğünde yürüttüğü Global S.O.S Projesiyle öğrencilerimiz hem nesli tehdit altında olan türleri öğrenirken hem de doğa ve bilim farkındalıkları gelişmektedir. Çevresine ve canlıların yaşamına duyarlı,sürdürülebilir bir çevrede yaşamak için katkıda bulunan,bilimsel süreçleri kavrayabilen bireyler olmaları projemizin başlıca hedefleri olmuştur. Bu hedefler doğrultusunda  proje yürütülmüştür.

May

"Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor" adlı geri dönüştürülebilir atık toplama yarışmasında Anaokulları katogorisinde 3. olduk. Yarışmada 3. olmamıza katkı sağlayan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

May

May

May

May

May

Nis

23 NİSAN HAFTAMIZIN 4. GÜNÜ ÇILGIN ŞAPKA DEFİLESİNDE ÇILGINCA EĞLENCELİ ZAMAN GEÇİRİLDİ.

Nis

23 Nisan haftası üçüncü günü İlizyon ve bubble show gösterileriyle öğrencilerimiz eğlenceli zaman geçirmeye devam ediyor.   

Nis

23 Nisan haftası ikinci günü Kıbrıs Gazisi Mevlüt Gezici Beyi okulumuzda misafir ettik. Mevlüt Bey öğrencilerimiz ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz  23 Nisan Pastasını kestiler. 

Nis

23 Nisan haftası ilk günü öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı neden kutladığımızı video hikaye ve sohbetlerle öğrendiler ve her sınıfımız kendi bayrağını tasarladı. 

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliğimiz ile her gün farklı bir etkinlik ve eğlence planlaladık. Böylece çocuklarımızın mutlu bir hafta geçirmesini istiyoruz.

Nis

  Ümide Güler Atsüren Anaokulu olarak bayram öncesi çocuklarımızla beraber eğlenceli bir bayramlaşma gerçekleştirdik  ve çocuklarııza  kültürel ve manevi bir farkındalık kazandırdık.

Mrt

   Konya Çocuk Tiyatrosu ekibi tarafından oyanan İki Palyaçonun Yolculuğu isimli oyunla sağlıklı beslenmenin önemi vurgulanmıştır. Çocuklarımız için hem eğitici hem de eğlendirici bir etkinlik olmuştur.