T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SELÇUKLU - SELÇUKLU ÜMİDE-GÜLER ATSÜREN ANAOKULU

Haberler

Mrt

Mrt

Mrt

Mrt

Mrt

Mrt

Mrt

Öğretmenimiz Dilek ÖZMEN, Sıddıka YILMAZ ve Canan ÖZLÜOĞLU Each Child is Invaluable projesi Upues 2022 ' de sunum hakkı kazandı.

Mrt

Psikolojik danışman Tuba KILIÇARSLAN ile resim analizi eğitimi

Mrt

  Öğrencilerimiz Ressam Piet Mondrian' ı tanıdılar ve Mondrian'ın tablosundan çalışmalar yaptılar.

Ock

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILIMIZIN YARI DÖNEMİNİ DOLU DOLU TAMAMLADIK.KISA BİR MOLA VERDİK :)

Ock

  Ümide Güler Atsüren Anaokulu'nda okul hayırseveri Emekli  Öğretmen Güler Atsüren Hanımefendi'nin  desteği ile Montessori Sınıfları, P4C-Hayal Atölyesi, STEM Atölyesi, Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesinin açılışı Konya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan KAYACILAR'ın katılımıyla gerçekleşti. 

Ara

  Yerli Malı Haftası (Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası), 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan belirli günler ve haftalardandır. Biz de sınıflarımızda yerli malı haftasını kutlayarak, çocuklarımızı tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgilendirdik. Sınıflarımızda eğlenceli ve öğretici etkinlikler yaptık.

Ara

  İnsanların sahip olduğu hakların hatırlatılması noktasında İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası önemli bir yere sahiptir. Bu hafta, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü içine alan hafta olarak bilinir ve tüm dünyada İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası olarak kutlanır.

Ara

      Engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

  Hoşgörü, sevgi ve saygıyla daha güçlü bir ülkede hep birlikte yaşamı kucaklayalım. 

  "ENGEL OLMAZSAK ENGEL KALMAZ" mottosuyla yaşamak ümidiyle...

Kas

   Bu anlamlı günde mesleğinde 65. yılını dolduran ve bizlerle paylaşan, bizleri onurlandıran hayırseverimiz emekli öğretmen Güler ATSÜREN Hanımefendiye sonsuz teşekkür ediyoruz.

   ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...