T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SELÇUKLU - SELÇUKLU ÜMİDE-GÜLER ATSÜREN ANAOKULU

Haberler

Nis

  Ümide Güler Atsüren Anaokulu olarak bayram öncesi çocuklarımızla beraber eğlenceli bir bayramlaşma gerçekleştirdik  ve çocuklarııza  kültürel ve manevi bir farkındalık kazandırdık.

Mrt

   Konya Çocuk Tiyatrosu ekibi tarafından oyanan İki Palyaçonun Yolculuğu isimli oyunla sağlıklı beslenmenin önemi vurgulanmıştır. Çocuklarımız için hem eğitici hem de eğlendirici bir etkinlik olmuştur. 

Mrt

 "Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor" adlı geri dönüştürülebilir atık toplama yarışması ile sıfır atık konusunda öğrencilerimizde çevre ve sıfır atık bilincinin oluşması, atıkların kaynağında ayrıştırılması, tek kullanımlık ürünlerin kullanılma alışkanlığının azaltılması, plastik kullanımının azaltılması, çevre kirliliğinin önlenmesi,  gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevre bırakılması ve döngüsel ekonomiye katkı sağlanması hedeflenmektedir. Okulumuzunda katılmış olduğu yarışmada haftanın en çok atık toplayan sınıfı sabah grubunda  Güneş Sınıfı , öğlen grubunda ise Minik kalpler sınıfı olmuştur. Ayrıca sınıflarımızda en çok atık toplayan öğrencilerimiz ödüllendirilmişlerdir. 

Mrt

   27 Mart  2 Nisan tarihlerini kapsayan Kütüphaneler Haftası  ile ilgili etkinliklere sınıflarımızda yer vererek sınıflarımızda öğrencilerimizle kütüphaneler ve kitaplarla ilgili sohbetler gerçekleştirdik. Sınıflarımız okulumuzun kütüphanesini gezdiler.  Bazı öğrencilerimiz kendi kitaplarını tasarladılar. Aşina oldukları kütüphanelerle ilgili bilgilerini tazelediler.

Mrt

Okulumuzda Ramazan Ayı'na özel etkinliklere yer veriyoruz.

Mrt

      Sınıflarımızda çevremizdeki yaşlılardan, onlara nasıl davranmamız gerektiğinden ve nasıl yardımcı olabileceğimizden bahsettik. 

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili öğrencilerimizle sohbet edilerek, çocuklarımızda konuyla ilgili farkındalık oluşturulmuştur.

Mrt

Konya Bilim Merkezine gerçekleşitirdiğimiz gezide öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler.

Mrt

   12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü okulumuzda coşkuyla kutlandı ve öğrencilerimizde İstiklal Marşı'mız ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili farkındalık oluşturuldu.

Mrt

Tüketim Alışkanlıklarımız isimli e-Twinning projemizin mart ayı çalışmaları yapılmaktadır.

Mrt

   4 yaş grubu öğrencilerimiz hayallerindeki meslekleri anlatıyor.

Mrt

Tüketim Alışkanlıklarımız isimli e-Twinnig Projelerimizin şubat ayı çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Mrt

    Tüketim Alışkanlıklarımız isimnli e-Twinnig projemizin ocak ayı çalışmarı gerçekleştirilmiştir.

Şbt

   06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremden dolayı ülke olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Bu üzüntümüzün farkında olan çocuklarımıza depremi nasıl anlatacağız?

Ock

Öğrencilerimiz için dolu dolu geçen hem öğrendiğimiz hem eğlendiğimiz bir eğitim öğretim yılının  1. dönemini okulumuz hayırseverlerinden Güler Hanımefendi'nin katılımıyla  bitirmiş bulunmaktayız. Tüm öğrencilerimize velilerimize öğretmenlerimize geçirdiğimiz güzel dönem için teşekkür ediyoruz.